Ranczo nad Odrą

Hubertus w Ranczu Nad Odrą

Home »  Wydarzenia »  Hubertus w Ranczu Nad Odrą

Hubertus w Ranczu Nad Odrą

On Listopad 12, 2015, Posted by , In Wydarzenia, By , , With Możliwość komentowania Hubertus w Ranczu Nad Odrą została wyłączona

hubertusb-14Dzień świętego Huberta w naszej stajni rozpoczęliśmy od swobodnego wyjazdu w teren. Kopytne były w świetnych nastrojach, co zwiastowało udany dzień z ich udziałem. Naszym jeźdzom również dopisywały humory 🙂

Rozpoczęciem właściwej imprezy była pogoń za listem. Uczestnicy wyciągali z koni ostatnie poty jednak lis – Monika na Co to – był zwinny i przebiegły długo zwodząc dzielnych myśliwych. Spryciarz ostatecznie opadł jednak z sił co wykorzystała Jagoda dosiadająca Bielika, która zachowała czujność do samego końca. Gratulujemy wyczucia chwili słabości lisa i przypominamy, że zgodnie z jeździecką tradycją w przyszłym roku to Ona będzie dzierżyć rudą kitę. Radzimy ćwiczyć zwinność aby dorównać tegorocznemu ucieklinierowi.

Po wyczerpującej gonitwie przyszła pora na kolejną zabawę – szukanie lisa. Myśliwi ustąpili miejsca młodym amazonkom, które musiały wykazać się spostrzegawczością – wszak jak wiadomo lisa nie jest łatwo wypatrzeć wśród drzew i krzewów. Uczestniczki zostały dobrane w pary i wyruszyły na poszukiwanie zdobyczy. Zwyciązką parą zostały Gosia i Natalia dosiadające Malwę i Nutkę. Serdecznie gratulujemy bystrości i czujnego oka!

Po terenowych eskapadach przyszła pora na chwilę wytchnienia. Zarówno jeźdcy jak i goście mogli liczyć na ciepły poczęstunek w formie domowego bigosu i kiełbasek z ogniska. Na każdego czekały również gorące napoje.

W czasie kiedy jedni posilali się inni brali udział w konkursie przejazdu przez tor przeszkód. Na uczestniczki czekały nie lada wyzwania takie jak slalom z jajkiem w ręku, wykazanie się zwinnością na koniu, umiejętnością jazdy po damsku a także tyłem do kierunku jazdy. Amazonki sprostały zadaniom znakomicie rywalizując ze sobą prędkością przejazdu. Najszybszą okazała się być Ania, która dosiadała Dorę. Gratulujemy umiejętności i dziękujemy za przybycie z daleka.

Mimo mało sprzyjających warunków atmosferycznych zabawa była przednia a Święto Świętego Huberta możemy z całą pewnością zaliczyć do udanych. Nasze Ranczo długo będzie wspominać licznych gości i gorącą atmosferę. Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie i zapraszamy ponownie za rok!

Comments are closed.